Prywatyzacja WZZ „Herbapol”

Ten dzień w historii Warszawskich Zakładów Zielarskich „Herbapol” w Pruszkowie zapisze się bodaj największymi literami. Czwartego kwietnia 2012 roku, punktualnie o godz.12.00 w siedzibie Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie odbyła się uroczystość podpisania aktu notarialnego sprzedaży Zakładów Herbapolowi Lublin SA.

Za stołem, przy którym finalizowano transakcję zasiedli m. in.: wojewoda mazowiecki – Jacek Kozłowski, Jerzy Starak – właściciel największej polskiej firmy farmaceutycznej, Roman Górny z Herbapolu Lublin SA, Krzysztof Pawlak – pełnomocnik ds. prywatyzacji WZZ Herbapol Pruszków.

Firma z Pruszkowa została sprzedana za 35 mln 250 tys. zł Herbapolowi Lublin SA. Bezpośrednio po złożeniu podpisów lubelski Herbapol – na mocy specjalnej uchwały – wniósł wszystkie składniki materialne i niematerialne dawnych już Warszawskich Zakładów Zielarskich Herbapol w Pruszkowie do nowo utworzonej spółki HERBAPOL Warszawa Sp. z o.o. I właśnie taka nazwa obowiązuje w odniesieniu do tej firmy o dnia 5 kwietnia 2012 roku.

Prywatyzacja bezpośrednia pruszkowskiego Herbapolu uwzględnia wszystkie zobowiązania inwestora wobec firmy. Herbapol Lublin SA będzie kontynuował działalność statutową przedsiębiorstwa przez co najmniej 5 lat, zaś dotychczasowe zatrudnienie zostanie utrzymane przez co najmniej 48 miesięcy od daty podpisania aktu notarialnego.